Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Urząd Gminy Stare Miasto
Bip - Strona główna

Urząd Gminy Stare Miasto

Ogłoszenia

Wójt

Rada Gminy

Zbiór aktów prawa miejscowego

Rozwój Gminy

Oświata

Nowa sieć szkół

Budżet

Podatki

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej »

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto

Nabór na wolne stanowiska pracy

Ogłoszenia o konkursach na stanowiska dyrektorów szkół i przedszkola

Kontrole

Przetargi

Zapytania ofertowe »

Ochrona Środowiska

Dostęp do innych informacji publicznych

Wybory »

Zlecanie zadań publicznych »

Wzory wniosków do pobrania

Współpraca z organizacjami pozarządowymi

Nieruchomości

Planowanie przestrzenne

Sport

Rejestr żłobków i klubów dziecięcych

Zabytki

Gospodarka odpadami komunalnymi

Petycje

Konsultacje społeczne

Obwieszczenia »

Opieka nad dziećmi do lat 3

RODO

Raporty dostępności »

walidacja css walidacja html

Ogłoszenia: Od marzenia do własnej firmy - informacja o rozpoczęciu realizacji projektu pn. „Zakładam firmę – wsparcie osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą na terenie K OSI”

 

 

loga unijne

  

Od marzenia do własnej firmy  - informacja o rozpoczęciu realizacji projektu

pn. „Zakładam firmę – wsparcie osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą 
na terenie K OSI”

 

Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu realizacji projektu partnerskiego, którego celem jest  rozwój przedsiębiorczości i zmniejszenie bezrobocia poprzez samozatrudnienie 68 osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy z terenu Konina, Goliny, Ślesina, Kramska, Krzymowa, Kazimierza Biskupiego, Rzgowa i Starego Miasta. Partnerem wiodącym w projekcie jest Miasto Konin. Realizacja projektu jest spowodowana wyższym bezrobociem niż przeciętnie w Wielkopolsce oraz niskim poziomem przedsiębiorczości.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie osoby bezrobotne, które czują w sobie żyłkę przedsiębiorcy, mają przemyślany pomysł na swój biznes i chęci do ciężkiej pracy, ale stają przed barierą finansową, która uniemożliwia im start albo utrzymanie się na rynku w pierwszych miesiącach działania firmy.

 

Wsparcie oferowane w projekcie:

  • Przygotowanie do prowadzenia działalności gospodarczej, wsparcie dla 85 uczestników projektu. Szkolenie grupowe oraz indywidualne doradztwo. Tematyka – podstawy dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej i pisania biznes planu.
  • Udzielenie 68 uczestnikom projektu dotacji inwestycyjnej na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 25 000 zł.  Podstawą przyznania dotacji jest ocenia biznesplanu.
  • Wypłata finansowego wsparcia pomostowego dla 68 uczestników, którzy rozpoczęli działalność gospodarczą i otrzymali dotację w wysokości 2 000 zł / miesiąc przez 12 miesięcy od rozpoczęcia działalności.
  • Usługi rozwojowe dla powstałych przedsiębiorstw, w postaci indywidualnego doradztwa specjalistycznego. Wsparcie zaplanowane dla 34 firm, mające pomóc im w rozwiązywaniu problemów w ramach nowopowstałej działalności.

 

Spotkania informacyjne na temat rekrutacji i wsparcia w projekcie odbywać się będą we wszystkich gminach objętych projektem, począwszy od 15 marca 2018 r.

 

Dla mieszkańców Gminy Stare Miasto spotkanie odbędzie się 
w dniu 15.03.2018 r. w godzinach 10:00 – 12:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Stare Miasto, ul. Główna 16, 62-571 Stare Miasto

  

Formularze rekrutacyjne będą przyjmowane w biurze projektu od 16 marca 2018 r. Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie internetowej – http://www.konin.eu/zakladamfirme/. Biuro projektu - Urząd Miejski w Koninie, Wydział Rozwoju Gospodarczego, ul. 3 Maja 21, 62-500 Konin, pokój nr 9, tel. 63 240 11 61 oraz pokój nr 13, tel. 63 240 12 76, czynne w godzinach od 7.30 do 15.30.

 

Projekt pt. „Zakładam firmę – wsparcie osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą na terenie K OSI” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata  2014 – 2020. Wartość projektu – 3 999 976,92 zł, dofinansowanie - 3 799 978,07 zł.

 

 

 

drukuj pobierz pdf    

wstecz

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia
E-Urząd
Rejestr informacji o Środowisku

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Zakład Gospodarki Komunalnej

Konsultacje statutów sołectw

Konsultacje - zniesienie nazw miejscowości

Raport o stanie gminy Stare Miasto »

Powszechny Spis Rolny 2020

Zakup węgla przez gminę

Konsultacje – Strategia Rozwoju Gminy Stare Miasto na lata 2023-2033

Projekt Strategii Rozwoju Gminy Stare Miasto na lata 2023-2033 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko

Podział sołectw - konsultacje

Strategia Rozwoju Gminy Stare Miasto na lata 2023-2033 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko